Türkiye Finans Katılım Bankası - Türkiye Finans Şubeleri

Türkiye Finans Katılım Bankası

Türkiye Finans

Türkiye Finans ismiyle faaliyet gösteren katılım bankasının Türkiye çapında toplam 178 şubesi bulunmaktadır.

Türkiye Finans Katılım Bankası, Family Finans ve Anadolu Finans kurumlarının birleşmesi ile kuruldu.

Mobilya, ev tekstili ve kablo sektörünün önde gelen kuruluşlarının sahibi Boydak Grubuna ait Anadolu Finans Kurumu ile bisküvi, çikolata ve çeşitli gıda ürünlerinde dünya devi Ülker Grubuna ait Family Finansın birleşmesine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 28.12.2005 tarih ve 1764 sayılı kararı ile onay verildi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 30.12.2005 tarih ve 1747 sayılı kararı ile Banka ünvanının Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. olarak değiştirilmesine onay verildi.

Devir yolu ile birleşme çalışmaları 30.12.2005 tarihinde tamamlanmış, T.C. İstanbul Ticaret Sicili Memurluğu tarafından 6762 sayılı Türk Ticaret Kanunu hükümlerine uygun olarak tescil edilmiştir.

Sonuçta Türkiyenin önde gelen iki büyük grubu olan Boydak ve Ülker Grupları, finans sektöründe hizmet veren kurumları Anadolu Finans ve Family Finans'ı, global ekonomi koşullarına ayak uydurmak ve Türkiyeye çok daha faydalı olmak için kendi iradeleri ile 30 Aralık 2005 tarihinde Türkiye Finans Katılım Bankası adı altında birleştirmiştir.

147 şubesi ve 2.800ü aşkın çalışanıyla 1 milyondan fazla müşterisine hizmet veren Türkiye Finansın yüzde 60 hissesi 31 Mart 2008 tarihinde Ortadoğunun en önemli bankalarından ve Suudi Arabistanın en büyük bankası olan The National Commercial Bank (NCB) tarafından satın alınmıştır. Yeni ortaklık ile Boydak ve Ülker Gruplarının yanına eklenen bu büyük güç sayesinde daha da gelişen Türkiye Finans, öncü katılım bankası olma vizyonunu sürdürmektedir.

Daha detaylı bilgi için bankanın resmi sitesi : http://www.turkiyefinans.com.tr
Çorum, Almanya, Şırnak, Ankara, Bursa, Yalova, Sakarya, Gebze, Antalya, Sivas, Kocaeli, Nevşehir, Zonguldak, Kütahya, Trabzon, Mersin, Van, İzmir, Konya, Erzurum, Gaziantep, Mardin, Antakya, Çorlu, Afyon, Kahramanmaraş, Giresun, Hatay, Tekirdağ, Malatya,