Bank Asya Katılım Bankası - Bank Asya Şubeleri

Bank Asya Katılım Bankası

Bank Asya

Bank Asya ismiyle faaliyet gösteren katılım bankasının Türkiye çapında toplam 158 şubesi bulunmaktadır.

ASYA KATILIM BANKASI A.Ş. Türkiye'nin altıncı özel finans kurumu olarak 24 Ekim 1996 tarihinde, Altunizade' deki Merkez Şubesi ile faaliyetlerine başlamış ve 20.12.2005 tarihinde "Asya Finans Kurumu Anonim Şirket"i olan şirket unvanı "Asya Katılım Bankası Anonim Şirketi" olarak değiştirilmiştir.

Kuruluş sermayesi 2 milyon YTL, mevcut ödenmiş sermayesi 900 milyon YTL olan Bankamızın, tabana yayılmış yerli sermayeye dayanan, çok ortaklı bir yapısı vardır.

Faizsiz bankacılığın gereklerine uyarak üretime destek olmayı kuruluş prensibi olarak kabul eden Bank Asya'nın temel amacı; müşteri odaklı hizmet anlayışından hareketle, teknolojinin getirdiği en son imkanları kullanarak, faizsiz finans sistemini daha geniş kitlelere ulaştırabilmektir. Bu doğrultuda, Genel Müdürlük birimleri haricinde Mayıs 2008 tarihi itibarıyla 124 şube ve yurt içinde 2, yurt dışında 1000 muhabir banka ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'ne sahip ilk katılım bankası olan Bank Asya; bireysel, ticari ve kurumsal bankacılık alanlarında müşterilerinin her türlü ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak ürün yelpazesi ve yapılanması ile faaliyet göstermektedir. Bank Asya, geleneksel dağıtım kanalları olan şubelerinin dışında İnternet Şubesi, Alo Asya Telefon Bankacılığı, ATM ve POS terminalleri ile bankacılık hizmetlerini kesintisiz, hızlı ve etkin bir şekilde sunmayı hedeflemektedir.

Daha detaylı bilgi için bankanın resmi sitesi : http://www.bankasya.com.tr
Çorum, Almanya, Şırnak, Ankara, Bursa, Yalova, Sakarya, Gebze, Antalya, Sivas, Nevşehir, Zonguldak, Kütahya, Kocaeli, Trabzon, Van, Mersin, İzmir, Konya, Erzurum, Gaziantep, Mardin, Afyon, Antakya, Çorlu, Kahramanmaraş, Giresun, Hatay, Tekirdağ, Malatya,