Albaraka Türk Katılım Bankası - Albaraka Türk Şubeleri

Albaraka Türk Katılım Bankası

Albaraka Türk

Albaraka Türk ismiyle faaliyet gösteren katılım bankasının Türkiye çapında toplam 101 şubesi bulunmaktadır.

Türkiyede faizsiz bankacılık alanındaki finansal kuruluşların ilki ve öncüsü olan Albaraka Türk Katılım Bankası, 1984 senesinde kuruluşunu tamamlayarak 1985 yılının başından itibaren faaliyete geçmiştir. Albaraka Türk faaliyetlerini 5411 sayılı Bankacılık Kanununa tabi olarak sürdürmektedir. Ortadoğunun ileri gelen gruplarından Albaraka Bankacılık Grubu (ABG), İslam Kalkınma Bankası (IDB) ve Türk ekonomisine yarım yüzyıldan fazla hizmet veren yerli bir sanayii grubunun öncülüğünde kurulan Albaraka Türkün ortaklık yapısının içinde yabancı ortakların payı %66,41 yerli ortakların payı ise %12,45dir. Albaraka Türkün ortaklık yapısı, sahip olduğumuz itibarın ve güvenin garantisidir.

Cari hesaplar ve katılım hesapları aracılığıyla fon toplayan ve topladığı fonları, bireysel finansman, kurumsal finansman, finansal kiralama ve proje bazında kar zarar ortaklığı gibi hizmetlerle tekrar ülke ekonomisine kazandıran Albaraka Türk, faizsiz bankacılık uygulamasıyla çok çeşitli finansman ve bankacılık hizmetlerini sunmaya yetkilidir.

Ana ortağı Albaraka Banking Groupun faaliyet gösterdiği Körfez, Ortadoğu ve Kuzey Afrika coğrafyalarında finansal ürün ve hizmeti sunmada en iyi bölgesel banka olma vizyonu ile yola çıkan Albaraka Türk, Singapurdan İngiltereye, Güney Afrikadan Fasa, Avustralyadan Kazakistana kadar 52 ülkede 160dan fazla banka ile kurduğu geniş muhabirlik ağı sayesinde müşterilerine hızlı, kaliteli ve emniyetli dış ticaret (ithalat, ihracat ve kambiyo) hizmetlerini vermektedir.

Bireysel Bankacılık alanında da iddialı olan Albaraka Türk, müşterilerine, ortaklarına, çalışanlarına ve Türkiyeye değer katma misyonunu benimsemiş milletlerarası bir katılım bankası olarak, 2007 yılı itibariyle ülke geneline yayılmış 36 şube İstanbulda, 54 şube önde gelen sanayi ve ticaret merkezi olan illerimizde olmak üzere toplam 90 şubesi ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Daha detaylı bilgi için bankanın resmi sitesi : http://www.albarakaturk.com.tr/
Çorum, Almanya, Şırnak, Ankara, Bursa, Yalova, Sakarya, Gebze, Antalya, Sivas, Nevşehir, Zonguldak, Kütahya, Kocaeli, Trabzon, Van, Mersin, İzmir, Konya, Erzurum, Gaziantep, Mardin, Afyon, Antakya, Çorlu, Kahramanmaraş, Giresun, Hatay, Tekirdağ, Malatya,